ייצור דגמים

Power Molds מספקת ללקוחות המפתחים מוצרים המיועדים לייצור בהזרקת פלסטיק וטכנולוגיות אחרות שירותי דיגום ומידול. השירות מיועד לכל יזם או חברה המעוניינים באב טיפוס ללא קשר מחייב להמשך התהליך הפיתוח ומספק למעוניינים מענה גם לצורך נקודתי.

טכנולוגיות מידול

יצירת המוצר והעברתו מתוכנת השרטוט וההמחשה בתלת מימד לדגם תלויה בסוג החומר, מורכבות החלק, תיפקודו ואופן הייצור המיועד. Power Molds מספקת שירותי מידול בקנה מידה רצוי בטכנולוגיות המתקדמות ביותר עבור מגוון חומרים ותחומים:

  • הדפסת תלת מימד – משמשת בעיקר למוצרי פלסטיק המיועדים לייצור בהזרקה וניפוח.
  • יציקות פלסטיק בלחץ נמוך – משמשת ליצירת מספר דגמים גדול יותר.
  • כרסום וחריטה – מיועד לעיבוד חלקים שקשה להדפיס בתחת מימד.
  • תבניות סיליקון – לייצור חלקים רבים מאותה תבנית. 

יתרונות עיקריים במידול אב טיפוס

היתרונות שמספק מודל תלויים כמובן בהתאמת ואיכות התכנית ועד כמה היא רחוקה ממטרות המוצר וייעודו הסופי. היתרונות השכיחים שהדגם מספק משתרעים על פני תחומים והיבטי רבים אך בראש ובראשונה נמצאת ההמחשה הפיסית. אב טיפוס המיוצר בחומר היעד מאפשר לבחון היבטי עיצוב, משקל, נוכחות ותחושה. מרכיבים עיצוביים אלה מקבלים חיות במימד מציאותי ואבסולוטי. בנוסף, אב הטיפוס (או חלק ממוצר) מאפשר לבחון התאמה הנדסית לייעודו הכוללת טמפ’, שחיקה, עמידות, לחצי קריעה ומשיכה ועוד. 

הגיון עסקי מאחורי המודל

פיתוח מוצר מתחיל בצורך שדורש פתרון. משם בעצם נולד הרעיון שעובר לסקיצות לתכניות ומסתיים בשלב הייצור ההמוני. לכל אחד מהשלבים בפיתוח והייצור משמעויות של תזמון ועלות עבור היזם. כשפיתוח מוצר מבוצע ללא אב טיפוס ובמיוחד בייצור ע”י תבנית הזרקת פלסטיק, מתגלים פעמים רבות טעויות עיצוב וכשלים הנדסיים. הליקויים לא פעם גורמים להפסקת הייצור וביצוע שינויים יקרים בתבנית. יש אינספור דוגמאות למוצר שהתכופף בגלל לחץ או חום, מכסה שלא נסגר כראוי, תושבת רופפת או חלק שקורס בעומס שהיו נמנעים אם היו בוחנים את תכונות ומאפייני המוצר דרך מודל.

בדיקות בדיקות ועוד בדיקות

הדרך למנוע נזקים מסחריים ולצמצם את החשיפה לעלויות בלתי צפויות היא לבדוק את הדגם בכל דרך רלוונטית. לעיתים הדבר החשוב ביותר מבחינה עסקית הוא דווקא עמידה בתחום התקינה והרגולציה. חשוב להבין שניתן להשתמש בדגם לעמידה במבחני בטיחות כמו התלקחות ורעילות מעבר לעמידות בדרישות הנדסיות כמו לחצים ושחיקה. בנוסף הדגם מספק תובנות קריטיות לתהליך הייצור, סגסוגת החומרים הנכונה ורעיונות אריזה ושילוח.

סוף מעשה באב טיפוס תחילה

השימוש באב טיפוס מהווה שלב הכנה חשוב בחיי המוצר לפני המעבר לייצור המוני. בדיקה יסודית של אב הטיפוס בכל ההיבטים שסקרנו תספק ליזם הגנה משמעותית ממתקלות ומבוכות בהמשך. אמנם תמיד ניתן לשפר את העיצוב אבל שלב המידול מספק תשובות ורעיונות בפרק זמן קצר ובעלות יחסית נמוכה.