תבניות הזרקה בעובי דופן דק ומחזורים קצרים

התבניות למוצרים המיוצרים בהזרקת פלסטיק בתחומים כמו מזון חקלאות ותחומים נוספים המבוססים על מוצרים מתכלים מתוכננות לתהליך ייצור אפקטיבי וממושך במיוחד. לתבניות ההזרקה בתחומים אלה, מספר מאפיינים משותפים.

  • מוצר בעל עובי דופן דק 
  • מחזורי הזרקה במהירויות גבוהות 
  • מספר מובלעות רב 
  • אוטומציה ללא מגע אדם
  • אמינות גבוהה
  • תבניות בעלות יכולת עבודה לזמן רב תחת לחץ גבוה

עובי דופן דק

מוצר בעל עובי דופק דק מכיל פחות חומר ולכן תהליך הייצור שכולל הזרקה וקירור יכול להיות מהיר יותר. המורכבות בתכנון וייצור תבניות אלה נובע מרמת הדיוק הגבוהה הנדרשת ושליטה בכל רזי התהליך. השיקולים בתכנון מתחשבים בסוג החומר המוזרק ותכונותיו, עמידות הדופן וחיזוקים נדרשים, מהירות הזרקה, קשיות, חומר גלם וקומפוננטים כגון מערכת הזרקה ( Hot Runners) ועוד.

סייקלים קצרים

מחזורי הזרקה קצרים של 4-6 שניות נועדו לזרז את קצב הייצור ומפחיתים את עלות המוצר הסופי. בהיבט הטכנלוגי סייקלים קצרים מגבירים את קצב שחיקת הפלדה בתבנית ולכן נדרשת התאמה מדוייקת ותכנון שמתחשב בעומסים והלחצים השונים המופעלים על התבנית.

תבניות הזרקה בעלות מספר מובלעות 

בכל מחזור בתבניות מסוג זה מוזרקים בו-זמנית מספר חלקים או מוצרים במקביל. למרות שאין מגבלה על מספר החלקים שניתן להזריק מדובר באתגר הנדסי שנובע ממיקום המובלעות ותכנון תעלות ההזרקה והקירור.  

אוטומציה מלאה

לרוב הדרישה מתבנית המתוכננת למחזורי הזרקה של שניות ספורות להימנע ככל האפשר משימוש בכוח אדם להסרה ידנית או חיתוך המוצרים בסיום תהליך ההזרקה. בתבניות אלה משתמשים במערכות חליצת מוצר מורכבות שנועדו להאיץ ולייעל את התהליך בטכנולוגיות שליפה והסרה אוטומטיות. 

אמינות 

את הדרישה הטכנולוגית והצורך המסחרי מתבניות ניתן לסכם במילה אחת – אמינות. לאחר שהתבנית מורכבת על מכונות הזרקה ומתחיל שלב הייצור היא תמשיך לעבוד, במקרים רבים במתכונת של 24/7  במשך מיליוני מחזורי הזרקה. 

רמת האמינות בתחום היא תולדה של תכנון אפקטיבי וביצוע מדוייק. המומחיות של Power Molds בתחום הוא תולדה של עשרות שנים בתכנון וייצור תבניות עבור מוצרים כגון גביעי פלסטיק לתחום המזון, אריזות למוצרי חקלאות, מוצרי מעבדה ועוד.