תבניות הזרקה מדוייקות

אחד מתחומי המומחיות של PowerMolds נקרא בז’רגון המקצועי תבניות הזרקה מדוייקות והוא מתאר תבניות להזרקת מוצרים טכניים מורכבים. תחום זה מאופיין בדרישות הנדסיות ייחודיות ותהליך ייצור קפדני הכולל מדידות חוזרות ונשנות של מרכיבי התבנית השונים. תבניות אלה משמשות לייצור מוצרים מדוייקים עם פרטים קטנים ומרובים לצד סדרות ייצור ארוכות במיוחד. 

תכנון תבנית קצה 

שלב זה חשוב ביותר ודורש ניסיון מקצועי עתיר שנים והבנה מעמיקה בכל היבטי ייצור התבנית והזרקת המוצר עצמו. כל הפרמטרים כגון סוג חומר הגלם, טמפ’ עבודה, אמצעי קירור, מהירות הזרקה, מספר מובלעות ועוד נבחנים במטרה לקבל ביצועי קצה אופטימליים. בתבניות הזרקה מדוייקות אין מקום לתיקונים ואלתורים בהמשך. התוצאה חייבת לעמוד בקריטריונים הגבוהים ביותר ולכן התכנון מוקפד וזהיר.

מרכיבי הפאזל 

בנוסף לניסיון הנדרש בתכנון גם בשלב הייצור קיימים הבדלים מהותיים. בגלל רמת הדיוק הנדרשת יש משמעות לאמינות ורמת הציוד כמו גם לטיב האלמנטים שמרכיבים את התבנית. ב- PowerMolds משתמשים בתבניות הקצה בקומפוננטים איכותיים מהחברות המובילות בעולם כגון  Husky, Meusburger, HASCO ועוד.. 

כמו כן, בתבניות מדוייקות נדרשות סגסוגות פלדה איכותית כדי להגיע ולשמר דיוק גבוה ואמינות לאורך זמן ולכן  אנו משתמשים בסגסוגות מיצרני פלדה מובילים. הבדל נוסף בתבניות קצה הוא בסיס התבנית ורמת דיוק הנדרשת שמגיעה עד מאיות המ”מ. בסיס שאינו מדוייק עלול להעמיד בהמשך את תהליך הייצור בסכנה.

גאוות יחידה, בדיוק

ניתן לתאר את שלב הייצור בתבניות מדוייקות במילה אחת- סבלנות. Power Molds חיה ונושמת דייקנות ובתבניות מדוייקות מודדים את הרכיבים לאורך התהליך במשך עשרות ומאות פעמים. כל קומפוננט בתבנית נבחן מכל הכיוונים והמימדים וכל חלק מעובד עד להתאמה מושלמת. המתודולוגיה כוללת בקרה ופיקוח קפדניים לאורך התהליך- מבחינת חומרי הגלם, הרכיבים השונים ועד לאישור התבנית המוכנה. 

תהליך התכנון והייצור אמנם מסורבל ויקר יחסית לתבניות “רגילות” אך הדיוק משרת לא רק את הלקוח- אלא גם את המוניטין של Power Molds. התבניות המדוייקות שתכננו ובנינו משמשות ארגונים רבים בסדרות ייצור גדולות מאוד בתחומי המזון, ביטחון, רפואה, רכב, אלקטרוניקה ועוד.