תכנון מוצר

ישנם אינספור מוצרים חדשים על המדפים אך מעטים יודעים שעוד יותר מוצרים מעולם לא הגיעו לרצפת הייצור. רעיונות ומוצרים רבים מספור סיימו את חייהם כקונספט או כמודלים בתוכנות תיב”ם. כדי שמוצר יעבור בהצלחה את שלבי העיצוב והייצור ויגיע לשוק הוא תלוי בשני תנאים:

  • חזון שמספק פתרון ועונה על צורך שוק אמיתי 
  • התאמת העיצוב מבחינה הנדסית ומסחרית

למוצר המספק פתרון טוב לבעיה או צורך ואפילו כשמדובר בהברקה נדרש תכנון טוב כדי שיגיע בתמחור אפקטיבי לשווקים. כדי להבין את התחום האפור וההבדל בין תכנון טוב לכושל כדאי לחשוב על שלושה היבטים הקשורים ומשפיעים זה על זה.

עיצוב 

עיצוב המוצר מתמקד בצורה, בחומרים והצבעים ושם דגש על היבטים קלאסיים כמו מגע, נראות, ארגונומיה, רושם וטרנדים עכשווים. כולנו מכירים מוצרים שהצליחו מבחינה מסחרית בעיקר בזכות עיצוב מבריק. 

הנדסת מוצר

מוצרים בתחומים כמו מחשוב, רפואה, אלקטרוניקה וכאלה הנמדדים בתפקוד נזקקים למענה הנדסי בדגש על היבטי תפעוליים כמו טמפ’, שחיקה, משקל, חוזק וכמובן תהליך הייצור.

תהליך ייצור מוצר  

היבט זה בתהליך זוכה לפחות תהודה אך משפיע מאוד על סיכויי ההצלחה. מוצר שתוכנן ללא התחשבות בתהליך הייצור ההרכבה והאריזה עלול להתייקר במאות אחוזים. בוודאי כשמדובר במוצר או בחלקים המיוצרים בטכנולוגיית הזרקת פלסטיק.

פרספקטיבה הוליסטית בתכנון מוצר

שירות תכנון המוצר ב Power Molds מאפשר ליזם ליהנות מיתרונות משמעותיים. הראשון הוא הניסיון המוכח שצברנו במשך עשרות שנים בעיצוב מוצרים בטכנולוגיית הזרקת פלסטיק. מוצרים שעיצבנו נמכרים בהצלחה במדינות רבות בישראל ומסביב לעולם. יתרון נוסף הוא המומחיות בהנדסת המוצר לצד הנסיון הממושך שצברנו בכל היבטי הייצור וההרכבה. הבדלים אלה מאפשרים ללקוח להינות מתכנון המגיע מתפיסה רחבה ומאוזנת יותר. הגישה ההוליסטית משפרת את סיכויי ההצלחה המסחרית לעומת תכנון מוצר מנקודת מבט ממוקדת, מקצועית ככל שתהייה.

יצירתיות באזור הדמדומים

היצירתיות בתהליך תכנון מוצר מתבטאת לא רק בעיצובו. תהליך הייצור, מספר המובלעות, תכנון וחלוקת החלקים המרכיבים את המוצר זקוקים לרעיונות טובים ופתרונות הנדסיים ולוגיסטיים. לפעמים ההבדל בין כישלון להצלחה נמצא באריזה שגם היא משפיעה על העלות הסופית.

שירות תכנון מקצועי

התכנון ב Power Molds מתחיל בפיתוח קונספט עם הלקוח, ממשיך לסקיצות והמחשה ב D3 ועד למידול בקנה מידה רצוי. השירות כולל תיעוד מלא של התהליך וליווי הלקוח עד לשלבי הייצור הסדרתי.